+90 312 398 01 81
TREN

Ana

Sayfa

YG Test Laboratuvarıİletişim
Yönetim Kurulu İçinde Oluşturulan Komiteler

Yönetim Kurulu İçinde Oluşturulan Komiteler

Sermaye Piyasası Kurulu'nun Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliği doğrultusunda Denetim Komitesi üyeliğine, Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olan Alaeddin TİLEYLİOĞLU ve Eduge Mirzahan HIZAL 1 yıl görev yapmak üzere seçilmişlerdir.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliği doğrultusunda Kurumsal Yönetim Komitesi oluşturulmasına, tebliğ hükümlerine göre Bağımsız Yönetim Kurulu Üyemiz Eduge Mirzahan HIZAL’ın Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Ece ARABUL ve Mehmet Levent HACIİSLAMOĞLU Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi olarak görevlendirilmiştir.

Oluşturulan Kurumsal Yönetim Komitesi; ayrıca Aday Gösterme ve Ücret Komitesi görevlerini de üstlenmişlerdir.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliği doğrultusunda Riskin Erken Saptanması Komitesi oluşturulmasına, tebliğ hükümlerine göre Bağımsız Yönetim Kurulu Üyemiz Alaeddin TİLEYLİOĞLU’nun Riskin Erken Saptanması Komitesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Ece ARABUL’un Riskin Erken Saptanması Komitesi Üyesi olarak görevlendirilmiştir.

Denetim Komitesi en az üç ayda bir olmak üzere yılda en az dört kere toplanır ve toplantı sonuçları tutanağa bağlanarak alınan karaları Yönetim Kurulu’na sunar.

Kurumsal Yönetim Komitesi en az üç ayda bir olmak üzere yılda en az dört kere toplanır ve toplantı sonuçlarını Yönetim Kurulu’na sunar.

Riskin Erken Saptanması komitesi iki ayda bir, yılda en az altı defa toplanır. Komite’nin çalışmaları hakkındaki bilgiyi ve toplantı sonuçlarını içeren raporlar Komite Üyeleri tarafından onaylandıktan sonra Şirket Yönetim Kurulu’na sunulur.

Ön bilgilendirme komitesi, yönetim kurulu toplantıları öncesi Yönetim Kurulu’na sunulacak konularda gerekli araştırmaları yaparak detaylı sunumlar hazırlamaktadır.

Muhasebe ve Finansman Bölümü Kurumsal Yönetim İlkeleri konuları ile ilgili raporlarını Denetim Komitesi üyelerine sunmaktadır.

Saracalar Mahallesi Özal Bulvarı No:224 06750 Akyurt-Ankara
(+90) -312 -398 -0181
(+90) -312 -398 -0474
emek@emek.com.tr
http://www.emek.com.tr
Yararlı Linkler
Şirket Profili Kurumsal Kimlik Temsilcilikler Teklif İsteme Formu KVKK Başvuru Formu Basın Odası İletişim
Hakkımızda

Emek bağımsız, uluslararası çalışan bir ölçü transformatörleri üreticisidir.

Güvenilir ve yüksek kalitede ürünleri yerel ve uluslararası laboratuvarlarda defalarca test edilmiştir. Deneyimi yarım asırdır sistemde çalışan transformatörler ile sağlamlaşmış, her geçen gün kendini geliştirmiş ve yenilemiştir.

Copyright © 2020. Emek.com.tr All rights reserved.